صفحه اصلی > آرشیو کنگره ها و سیمنارها 

سایز متنمراسم آموزشی-توجیهی ورودی 94 دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد/دکتر چمن:دانایی مهمترین رمز قدرت و پیشرفت جامعه است

مراسم آموزشی-توجیهی ورودی 94 دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه و جمعی از مسئولین دانشگاه و دانشجویان ورودی 94 در سالن حکیم جرجانی این دانشگاه برگزارشد.
مراسم آموزشی-توجیهی ورودی 94 دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد/دکتر چمن:دانایی مهمترین رمز قدرت و پیشرفت جامعه است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد در این مراسم ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدید، به بیان نقش اثر گذار دانشگاه در جامعه پرداخت و گفت: دانایی مهمترین رمز قدرت و پیشرفت جامعه اسلامی است، که دانشگاه در تولید دانایی نقش بی بدیلی دارد.

دکتر رضا چمن با اشاره به اینکه رسالت دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به دیگر دانشگاه ها متفاوت تر است، افزود: در این دانشگاه علاوه بر اجرای نقش آموزش و پژوهش، نقش تعیین کننده ای بر سلامت مردم دارند که این امر نقش متفاوت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی را نسبت به سایر دانشگاه ها سنگین تر و متفاوت تر می کند.

وی ادامه با بیان اینکه سیستم دانشگاه علوم پزشکی دارای پیچیدگی ها، ظرافت ها و مسئولیت هایی سنگینی است یادآور شد: باید با منطق و درایت به مسائل دانشجویی، آموزشی، فرهنگی و سیاسی پرداخت.

دانشگاه باید مکانی برای علم اندوزی و معرفت اندوزی باشد

دکتر چمن با بیان اینکه دانشگاه کارکرد عظیم اجتماعی دارد، تصریح کرد: دانشگاه باید مکانی باشد برای علم آموزی و معرفت اندوزی که تحقق این امر به خواست و جدیت دانشجو و همت مسئولین دانشگاه بستگی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: باید فضایی ایجاد شود که علاوه بر انتقال مفاهیم آموزشی، شرایط رشد، تعالی، ارتقا و معرفت اندوزی یعنی رسیدن به شناخت برابر واقع در حیطه های گوناگون علمی اجتماعی، سیاسی نیز فراهم شود که بخش عمده ی این مهم بر عهده خود دانشجویان است.

مهمترین انتظار مجموعه دانشگاه علوم پزشکی از دانشجویان

وی اظهار داشت: مهم ترین انتظار دانشگاه و خانواده ها از دانشجویان، موفقیت آن ها در علم و پیشرفت آموزشی به خصوص در رشته های علوم پزشکی که یادگیری مهارت های آموزشی صرفا نظری نبوده و به طوری که دانشجو در این رشته ها با جان مردم سر و کار دارند.

دکتر چمن با بیان اینکه مسئولین دانشگاه تلاش نموده اند که تسهیلات لازم برای آموزش دانشجویان فراهم شود، از دانشجویان نیز خواست که با دقت و جدیت پیگیر مسائل آموزشی خود باشند.

وی با اشاره به سیاست وزارت بهداشت مبنی بر افزایش پذیرش دانشجو تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای افزایش کیفیت آموزش برآن بوده تا در تعدادی از رشته ها پذیرش دانشجو را تعدیل و در بعضی رشته ها پذیرش را متوقف کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: به جهت تعادل بین ورودی و خروجی دانشگاه و جلو گیری از هدر روی امکانات رفاهی، خوابگاهی، سرویس های ایاب و ذهاب این تصمیمات اتخاذ شده و این امر موجب شد تا مشکلاتی که دیگر دانشگاه ها در این زمینه با آن درگیر بودند در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با آن مواجه نباشیم.

وی با بیان اینکه ساختار تشکل های سیاسی و صنفی در دانشگاه تعریف و سازماندهی شده هستند، تصریح کرد: سیاست دانشگاه علوم پزشکی  همواره بر این بوده که فضایی با نشاط و پویا را بین تشکل ها در عین رعایت نظم و نزاکت در رفتار و تعامل سازنده حفظ نمایند.

دکتر چمن گفت: باید ها و نباید های ارزشی دانشجویان با نگاه مبتنی بر مطالعه، تحقیق و علم و همچنین پایه های فکری آن ها در همین مقاطع تحصیلی در دانشگاه شکل گرفته و مستحکم شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در پایان از دانشجویان خواست تا نسبت به حفظ  فضا و جو مناسبی که در دانشگاه وجود دارد و روبه گسترش است نهایت همکاری را با مسئولین دانشگاه داشته باشد.

در ادامه این مراسم معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در حال حاضر بیش از2 هزار دانشجو در 13 رشته در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای حرفه ای و در 8 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند.

دکتر صدراله محرابی افزود: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در مهرماه سال جاری در 4 رشته دستیاری نیز دانشجو پذیرفت.

وی در ادامه با اشاره به وظایف متقابل استاد و دانشجو خاطر نشان کرد:  وظیفه اساتید این است که با صبرو متانت به دانشجویان خدمت نموده و با تلاش آنها را به جایگاه رفیعی که شایسته آن هستند، هدایت نماید.

وی با بیان اینکه دانشجو زمانی به احترام و عزت می رسد که جایگاه خود را شناخته و حفظ نماید، یادآور شد:  تقدس، شان و حرمت دانشجو  در این است که حرمت اساتید خود را حفظ کند.

به گزارش وب دا؛ مراسم آموزشی-توجیهی دانشجویان ورودی 94 دانشگاه علوم پزشکی در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.15-142
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نسخه چاپی صفحه

آمار مراجعه کنندگان به وب سايت

بازديد کنندگان آنلاين:1
بازديد امروز سايت:302
بازديد اين صفحه:57868
تعداد کل بازديد:9183568

آدرس:

ياسوج-بلوار شهيد مطهري-دانشگاه علوم پزشکي ياسوج

تلفن تماس:

074-33337230-31

دورنگار:

074-33337230

انجمن ها


انجمن سلامت دانشگاه